Ford Mustang jest jednym z najbardziej znanych samochodów w światowej historii motoryzacji. Obchodził 50-lecie swojego istnienia w 2015 roku. Z tej okazji Ford stworzył unikalną konstrukcję połączonych ze sobą dwóch Mustangów, aby pokazać jego ewolucję. Połączone zostały modele z roku 1965 oraz model z 2015 roku.

Konstrukcja jest prezentowana w National Hall of Fame Museum, gdzie można również zapoznać się z historią założyciela firmy Henry Forda. Mustang został wybrany w celu pokazania innowacji motoryzacyjnych jakie zachodziły w ciągu ostatnich 50 lat a przede wszystkim ze względu na bardzo długą historię produkcji tego modelu.

Mustang stał się hitem w ciągu pierwszych 18 miesięcy z ponad milionem sprzedanych samochodów . Pierwszy model został po prostu zaprojektowany i wyprodukowany bez zastrzegania choćby jednego patentu dotyczącego wyglądu czy rozwiązań technicznych stworzonych specjalnie na potrzeby jego produkcji.

Chris Danowski, dyrektor ds. Komercjalizacji technologii i własności intelektualnej Forda powiedział:

” Spójrzmy teraz na obecny samochód z 2015 r. Sam Mustang Convertible posiada 36 patentów stylizujących, które gwarantują niepowatarzalny wygląd samochodu. Ma też wiele unikalnych, funkcjonalnych patentów na takie elementy jak konstrukcja poduszek powietrznych, 911 Assist i tak wiele innych technologii, które zostały opracowane specjalnie dla tego modelu. „

Interesująca animacja przedstawiająca ewolucję kultowego modelu Forda – Mustanga.