Ze smartfona na duży ekran: nowe aplikacje pomagają kierowcom Forda w korzystaniu z urządzeń mobilnych.

  • Waze – społecznościowa aplikacja nawigacyjna, informująca o korkach, wzbogaci Ford SYNC 3 w kwietniu br.
  • Firma Acast, specjalizująca się w aplikacjach audio-on-demand, pomoże dobrać w Twoim radiu podcast odpowiedni do czasu planowanej jazdy.
  • Ford przedstawia podczas Mobile World Congress 2018 kolejne nowości AppLink w SYNC 3.

WARSZAWA, 27 lutego 2018 roku – Ford ogłosił podczas Mobile World Congress w Barcelonie, że popularna społecznościowa aplikacja nawigacyjna Waze informująca o korkach będzie od kwietnia 2018 dostępna dla właścicieli Forda na całym świecie.

Waze, z ponad 100 milionami aktywnych użytkowników, jest największą na świecie społeczną aplikacją nawigacyjną, pomagającą kierowcom znaleźć najszybszą drogę do celu, omijając korki. Współpraca ogłoszona wcześniej podczas targów CES oznacza, że właściciele iPhone’ów będą mogli oglądać mapy Waze na samochodowym wyświetlaczu wprost ze smartfona. Ford oferuje już w AppLink mobilną aplikację nawigacyjną Sygic, a także natywny dla SYNC 3 system nawigacji z możliwością kontroli ruchu drogowego na żywo FordPass.

„Wiemy, że kierowcy korzystają z bardzo wielu aplikacji nawigacyjnych, które pomagają im bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do miejsca przeznaczenia, a także współpracują w ramach społeczności, aby je usprawnić” – powiedział Don Butler, dyrektor wykonawczy Connected Vehicle and Services. „Dzięki SYNC 3 i platformie AppLink kierowcy mogą bezpiecznie i bezproblemowo korzystać ze swoich ulubionych aplikacji, jednocześnie nie odrywając wzroku od drogi i nie odrywając rąk od kierownicy.”

Using Waze inside your Ford vehicle is about to get easier than it’s ever been. Thanks to new integration with Ford SYNC® AppLink™, Waze users will soon be able to project real-time traffic and navigation information onto Ford’s SYNC 3 touch screen and access the services by voice commands.

Ford SYNC AppLink umożliwia kierowcom korzystanie z aplikacji zainstalowanych w smartfonach na zintegrowanym ekranie dotykowym pojazdu, a także ich obsługę z wykorzystaniem z zaawansowanych funkcji sterowania głosem i klawiszami na kierownicy. AppLink wykorzystuje rozwijaną przez grupę koncernów motoryzacyjnych platformę SmartDeviceLink (SDL), tworzoną jako oprogramowanie otwarte open source, która zapewnia integrację aplikacji i samochodowych systemów operacyjnych.

Waze funkcjonuje dzięki bezpośrednim ostrzeżeniom od 100 milionów twoich znajomych na drodze – a teraz będzie to wielu kierowców Forda, którzy zyskają bezpieczny dostęp do naszej aplikacji podczas jazdy poprzez ekran dotykowy samochodu” – powiedział Jens Baron, szef produktu In-Car Applications, Waze. „Waze to więcej niż czerwone linie na mapie – one pokazują ogromną światową społeczność kierowców w ruchu, którzy nie dają się wyprowadzić na manowce.”

Ford ogłosił w Barcelonie udostępnienie swoim kierowcom playera podcastów audio-on-demand Acast. Umożliwia on odsłuchanie w trybie offline podcastów rekomendowanych przez inteligentny algorytm, analizujący czasy dojazdu do pracy i dobierający audycje odpowiedniej długości. Acast był jednym z laureatów nagrody „Make it Driveable”, przyznanej przez Forda w roku 2017 podczas AppLink Challenge w Paryżu, imprezy dla start-upów, która miała pomóc firmom w opracowaniu projektów ułatwiających podróżowanie.

Ford potwierdził, że wkrótce dostępne w AppLink będą aplikacje:

  • BPme – pozwala wyszukiwać stacje benzynowe BP i płacić za paliwo w zaciszu swojego samochodu,
  • Radioplayer – już od przyszłego miesiąca będzie pomagać w odkrywaniu i słuchaniu ulubionych audycji radiowych i  podcastów ,
  • Cisco WebEx – dzięki poleceniom głosowym ułatwi bezpieczne umawianie spotkań oraz audiokonferencje w trasie