Szukasz samochodu z drugiej ręki? Jest coś ekstra! Mustangi, które miały trafić na złomowisko dostają nowe życie. Jako zegarki z najwyższej półki.

Przekształcone Mustangi żyją w unikatowych zegarkach

To może być wyśmienity prezent pod choinkę dla kogoś, komu benzyna płynie w żyłach – unikatowy zegarek, pieczołowicie wykonany z użyciem komponentów, które wcześniej wykorzystane były jako elementy modelu Mustang.

Pomysł narodzi się w głowach Christiana Mygh i Jonathana Kamstrupa, którzy wspólnie szukają samochodów na całym świecie, a każdy ze znalezionych modeli może zostać przekształcony w setki unikatowych zegarków, kosztujących od 1,495 USD.

Dla prawdziwego entuzjasty Mustanga,  REC Watches, mający swoją siedzibę w Danii stworzy nawet zupełnie nowy zegarek z części ofiarowanych przez klientów, tak jak ma to miejsce w przypadku mistrza świata w driftingu Vaughna Gittina Jr., który nosi zegarek składający się m.in. z karbonowej koperty, na którą materiał wzięto z jego 700-konnego Forda Mustanga RTR, którym startował w World Drift Series.

„Większość ludzi widzi zapewne tylko stos żelastwa, pozostałości po Mustangu. My widzimy coś zupełnie innego – duszę samochodu i historię, którą trzeba opowiedzieć”, mówi Mygh, współzałożyciel firmy. „Ja nie tnę na kawałki Mustangów. Przywożę te, których nie da się naprawić, aby przywrócić je do życia jako zegarek.”

Aby mieć pewność, że te historie będą miały swój dalszy ciąg, REC Watches starannie śledzi losy każdego pojazdu; rozmawiając z poprzednimi właścicielami, zbierając dane i obrazy z poprzednich wcieleń samochodu, by następnie umieścić je w specjalnie przygotowanym filmie.

Każdy gotowy projekt zawiera numer identyfikacyjny pojazdu VIN, rok produkcji i klasyczne elementy stylistyczne Mustanga. Wskaźnik naładowania zaprojektowano tak, by wyglądał jak wskaźnik poziomu paliwa, pokazuje pozostały czas pracy akumulatora, a wskazówki, datownik i indeksy swym stylem nawiązują do projektu tablicy przyrządów. Podczas jednej z podróży do Szwecji zespół trafił na białego kruka, rzadki model Raven Black z 1966 roku, który stał się podstawą limitowanej serii 250 zegarków P51-04.

Nazwany na cześć samolotu myśliwskiego z czasów II Wojny Światowej i wprowadzony na rynek w 1964 roku Mustang, dzięki radykalnemu i drapieżnemu stylowi szybko stał się kwintesencją klasy. Jego status gwiazdy został ugruntowany przez główną rolę w filmie akcji „Bullitt” z 1968 r. ze Stevem McQueenem, a także szereg piosenek i filmów związanych z tym kultowym samochodem.

Współczesny Ford Mustang przechował emocje i radość życia, czerpiąc moc z wysoko wydajnego silnika V8 o pojemności 5 litrów, osiągającej 450 KM, oraz jednostki 2,3 litra EcoBoost o mocy 290 KM.