Osiem modeli Ford Performance + Ośmiu  kierowców wyścigowych Forda GT = jeden epicki tor wyścigowy!

To wyjątkowa rozgrywka: osiem modeli ze światowej linii Ford Performance po raz pierwszy razem na torze wyścigowym. Ich osiągi sprawdzą  kierowcy Ford Chip Ganassi Racing Team.

W najnowszym filmie przygotowanym przez  Ford Performance, nakręconym na torze wyścigowym Motorland koło Barcelony w Hiszpanii główne role zagrały: Ford F-150 Raptor; Fiesta ST, całkowicie nowa Fiesta ST, Focus RS, nowy Mustang GT, Mustang GT350R, Ford GT w wersji drogowej oraz wyścigowy Ford GT. Ścigają się, aby uzyskać jak najlepszy okrążenia na torze o długości 5 345 km.

Całą sekwencję nakręcono we współpracy z Castrol Edge w krótkim czterogodzinnym czasie testowym, jaki miało ośmiu kierowców Ford Chip Ganassi Racing podczas przedsezonowych prób opon do wyścigowych wersji Forda GT.

Andy Priaulx, Harry Tincknell, Olivier Pla i Stefan Mücke z  serii wyścigów długodystansowych FIA WEC i Dirk Müller, Joey Hand, Richard Westbrook and Ryan Briscoe from the z mistrzostw MSA WeatherTech SportsCar Championship, zasiedli za kierownicami jednego z modeli Ford Performance – ruszając w odstępach czasowych, ścigali się w kulminacyjnym momencie na ostatnich zakrętach toru i prostej przed metą. Próba czasowa była pierwszą i prawdopodobnie jedyną szansą, aby dowiedzieć się, czy Fiesta ST jest w stanie pokonać wyścigowego Forda GT – zwycięzcę Le Mans.

Rozgrywka została sfilmowana z trzech kamer, drona oraz 16 kamer GoPro. Ujęcia „koło w koło” zostały wykonane w rozdzielczości 4K przy użyciu specjalnie skonstruowanego pojazdu z kamerą śledzącą jazdę Forda Fiesty ST.

Począwszy od wyjątkowych pickupów aż po zwycięskie samochody wyścigowe Le Mans, modele Ford Performance oferują wyjątkowe osiągi i wyrafinowane technologie, aby zapewnić nieporównywalną przyjemność z jazdy. Wszystkie z wyjątkiem dwóch modeli są wyposażone w silniki EcoBoost, od najmniejszego 3‑cylindrowego silnika 1.5-litra EcoBoost  w całkowicie nowej Fieście ST aż po  3,5-litrowy silnik twin-turbo EcoBoost w pickupie F-150 Raptor oraz w drogowej i wyścigowej wersji Forda GT.

Mustang GT350R jest wyposażony w wyjątkową jednostkę V8 z płaskim wałem korbowym, która zapewnia moc 526 KM z 5,2 litra pojemności, a nowy Mustang GT oferuje kultowy 5-litrowy silnik V8.

 

 

Harry Tincknell powiedział: „To była niezwykle zabawna sesja nagraniowa. Każdy z ośmiu kierowców wyścigowych otrzymał samochód, którym wystartował do wyścigu.  Wszystko się mogło zdarzyć i tak też się stało! To było niesamowite przeżycie – byłem jedną z pierwszych osób, które miały okazję prowadzić nowego Forda Fiestę ST – jeden z najbardziej popularnych modeli na świecie. Jeździł jak marzenie.”

Richard Westbrook, który kierował Fordem Focusem RS, powiedział: „Wspaniale było zmierzyć się z naszymi kolegami z zespołu Ford Chip Ganassi Racing. Ale to dopiero preludium –  Ford Performance ma pojazdy, które są zdolne do podjęcia wielu wyzwań, a ich mocne strony można odkryć na torze wyścigowym.”

Stefan Mücke powiedział: „Jazda całkowicie nowym samochodem Mustang GT na torze była świetną zabawą. Oglądanie wszystkich samochodów Ford Performance w tym samym czasie na torze było nie tylko wyjątkowym, ale także dość odważnym przeżyciem, bo mogliśmy to zrobić  w  grupie konkurujących ze sobą kierowców wyścigowych! Na końcowych zakrętach jechaliśmy bardzo blisko siebie, ponieważ każdy chciał być pierwszy na mecie. Świetna zabawa i rewelacyjne okrążenie!”

Joey Hand powiedział: „Najfajniejsi goście prowadzą Mustangi, uwielbiam moc, więc trzymałem kciuki, aby wylosować GT350R. Na torze zrobiło się trochę dziko, ale to była świetna zabawa.  Z chęcią przejechałbym się jeszcze raz.”

Olivier Pla stwierdził: „Super było pojechać  Fordem GT na torze Motorland.  Możesz wyraźnie poczuć i zobaczyć, jak szybki jest ten samochód. To wyjątkowe przeżycie prowadzić Forda GT na pełnym limicie. Ten samochód jest dziełem sztuki!”

Kierowcy i samochody

Kierowca Samochód Silnik Moc Prędkość maksymalna 0-100 km/h
Ryan Briscoe F-150 Raptor 3.5-litra V6 EcoBoost 450 KM (wg. specyfikacji w USA) Brak danych Brak danych
Dirk Müller Fiesta ST 1.6-litra EcoBoost 182 KM 223 km/h 6.9 sek.
Harry Tincknell Nowa Fiesta ST 1.5-litra EcoBoost 200 KM Brak danych 6.7 sek. (szacowane)
Richard Westbrook Focus RS 2.3-litra EcoBoost 350 KM 268 km/h 4.7 sek.
Stefan Mücke Nowy Mustang GT 5.0-litre V8 450 KM (szacowane) Brak danych Brak danych
Joey Hand Mustang GT350R 5.2-litra V8 526 KM (wg. specyfikacji w USA) Brak danych Brak danych
Olivier Pla Ford GT wersja produkcyjna 3.5-litra V6 EcoBoost 655 KM 347 km/h <3 sek.
Andy Priaulx Ford GT wersja wyścigowa 3.5-litra V6 EcoBoost Brak danych Brak danych Brak danych

Wyścig był filmowany na zamkniętym torze i monitorowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z firmy Ford.