Kolarze Team Sky trenują na Majorce z udziałem samochodu serwisowego Mondeo ST-Line

Po pełnym sukcesów sezonie, w którym zespół odniósł zwycięstwa między innymi w prestiżowym wyścigu Tour de France oraz zakończył rok na pierwszym miejscu wśród zawodowych grup kolarskich, członkowie Team Sky są zdeterminowani, aby w nowym roku osiągnąć jeszcze więcej.

Aby pomóc Team Sky w utrzymaniu pozycji lidera, firma Ford dodała do floty grupy modele Mondeo ST-Line wyposażone w system Ford Intelligent All Wheel Drive (AWD), jak również nowe modele Tourneo Custom do przewożenia pasażerów z możliwością dostosowania ustawienia foteli.

We flocie zespołu są już modele AWD S-MAX, Edge oraz Transit, z których Team Sky korzysta od momentu rozpoczęcia współpracy z firmą Ford na początku 2016 roku. Od tego czasu zespół odniósł 73 zwycięstwa, a samochody floty pokonały podczas rajdów rozgrywanych na całym świecie ponad 80 000 kilometrów, czyli dwukrotność obwodu kuli ziemskiej.

Wszystkie pojazdy będą pomalowane w barwy zespołu Team Sky obowiązujące w 2018 roku. Przez środek maski i dachu przebiegać będzie znany już wszystkim niebieski pas, a na karoserii znajdować się będą informacje na temat wszystkich zwycięstw odniesionych przez grupę, włącznie z tymi z 2017 roku. Umieszczenie białej wstęgi biegnącej wzdłuż boku samochodu jest odniesieniem do nowych koszulek członków grupy w białym kolorze.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz kolejny możemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem zdobytym na rynku pojazdów czterokołowych, aby wspierać Team Sky w osiąganiu kolejnych sukcesów.” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i obsługi serwisowej Ford of Europe. „Zawodowa grupa kolarska potrzebuje samochodów, które gwarantują pewność prowadzenia, oferują wyjątkową dynamikę jazdy oraz mogą przewieźć całą masę sprzętu. Za to odpowiadać będziemy właśnie my.”

Samochody Mondeo ST-Line AWD, które stanowią kluczowe wsparcie dla kolarzy podczas wyścigów, muszą sprawdzać się w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Muszą zapewniać możliwość transportu do 400 kilogramów dodatkowego sprzętu, w tym zapasowych rowerów, kół, bidonów, narzędzi, a nawet dużej lodówki.

Odnowione modele Tourneo Custom oferują zaprojektowane na nowo, wysokiej jakości wnętrze. Samochód ten jest wyjątkowy w swoim segmencie, ponieważ wyposażony został w sześć indywidualnych siedzeń, które można ustawić przodem do siebie. Takie rozwiązanie pozwala kolarzom na podróżowanie w bardziej komfortowych warunkach, dzięki czemu są w stanie lepiej przygotować się do wyścigów i odpocząć po każdym z etapów.

„Ford to firma, która wyznaje te same zasady dotyczące rozwiązywania problemów, jakie panują w grupie kolarskiej Team Sky. Samochody Ford są niezwykle istotne dla Team Sky, a wiedza i wsparcie, jakie otrzymujemy od firmy, sprawiają, że stają się one integralną częścią naszego zespołu.” – przyznał Sir David Brailsford, kierownik grupy Team Sky. „Nie możemy się już doczekać kolejnych sukcesów w 2018 roku i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że zaczynamy ten sezon wspólnie z firmą Ford.”

Sezon kolarski w 2018 roku rozpoczyna się od wyścigu Tour Down Under w Australii, którego koniec zaplanowany jest na 21 stycznia. Ford będzie oficjalnym partnerem grupy Team Sky aż do końca 2019 roku.

Dowiedz się więcej na temat modeli Mondeo ST-Line oraz Tourneo Custom