Nowy Ford Mustang BULLITT na europejski rynek, silniejszy, wzbogacony o dodatki przypominające gwiazdę srebrnego ekranu sprzed 50 lat.

  • Nowy Ford Mustang Bullitt debiutuje w Europie na salonie samochodowem Genewa 2018. Specjalna edycja modelu stworzona dla uczczenia 50-lecia słynnego filmu z udziałem Mustanga trafi do produkcji w wersji europejskiej w czerwcu tego roku.
  • Dostępny w kolorze Shadow Black lub klasycznym Dark Highland Green, Mustang Bullitt jest napędzany wzmocnionym 5-litrowym silnikiem V8, który zapewni moc ocenianą na 464 KM i moment obrotowy 529 Nm.
  • Mustang Bullitt otrzymał nowe rozwiązanie dopasowania obrotów silnika V8, zapewniające płynniejsze zmiany biegów i sportowe „strzały” z wydechu podczas redukcji biegów. Dostępny jest system audio klasy premium:  B&O PLAY o mocy wyjściowej 1000 W.

WARSZAWA, 5 marca 2018 roku – To jeden z najbardziej epickich pościgów samochodowych w historii kina.

Prawie 10 minut Steve McQueen pędzi za kierownicą Mustanga GT z 1968 roku ulicami San Francisco za dwoma wynajętymi mordercami w kultowej sekwencji pościgu filmu Warner Bros. „Bullitt„.

Nowy samochód w edycji specjalnej – Ford Mustang Bullitt, który powstał dla uczczenia 50 rocznicy powstania legendarnego filmu, ma dzisiaj swoją europejską premierę na salonie samochodowym Genewa 2018.

Po światowej premierze, która miała miejsce na salonie samochodowym NAIAS w Detroit w styczniu tego roku, nowy Mustang Bullitt w wersji europejskiej wejdzie do produkcji w czerwcu tego 2018 roku.

Mustang Bullitt napędzany jest 5-litrowym silnikiem V8 z ulepszonym układem dolotu powietrza Open Air Induction System, kolektorem dolotowym, przepustnicami o średnicy 87 mm i specjalnym oprogramowaniem modułu sterującego pracą układu napędowego zapożyczonymi z Shelby Mustang GT350, co pozwoli uzyskać moc około 464 KM i moment obrotowy 529 Nm.

Oferowany w kolorze nadwozia Shadow Black lub w klasycznym kolorze Dark Highland Green, Mustang Bullitt będzie wyposażony w 19-calowe obręcze kół w stylu Torq Thrust, czerwone zaciski hamulcowe Brembo™ i ozdobną imitację korka wlewu paliwa Bullitt na pasie tylnym.

We wnętrzu znajdzie się 12-calowy, całkowicie cyfrowy wyświetlacz LCD pełniący rolę zespołu wskaźników, a także sportowe fotele Recaro. Przeszycia foteli, konsoli środkowej i deski rozdzielczej swoim kolorem będą odpowiadały kolorowi nadwozia, a każdy Mustang Bullitt będzie miał tabliczkę znamionową z indywidualną numeracją, zamiast tradycyjnego emblematu Mustanga na desce rozdzielczej po stronie pasażera.

Ford Mustang Bullitt będzie również wyposażony w nowe rozwiązanie pozwalające na dostosowanie obrotów silnika, które zapewnia płynniejszą redukcję biegów, a tej towarzyszą charakterystyczne „strzały” układu wydechowego potężnego silnika V8 o pojemności 5 litrów. Inne wrażenia dźwiękowe zapewni system audio premium B&O PLAY dysponujący mocą wyjściową 1000 watów, przekazywaną na 12 głośników.

„Nic nie uchwyciło lepiej ducha  Mustanga i fascynacji tym modelem, jak ten niesamowity pościg w filmie „Bullitt”. – przypomniał Steven Armstrong, wiceprezes grupy i prezes Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ford Motor Company. „Nowy Mustang Bullitt będzie zawierał podobny ładunek emocji, gdy trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Będzie dysponował większą mocą, bogatym wyposażeniem i będzie emanował budzącym podziw spokojem, podobnie jak Steve McQueen.”

Ford uzyskał wsparcie wnuków Steve’a McQueena, Chase i Madison, dla zaprezentowania nowego Mustanga Bullitt w Europie. Wnuki Steve’a McQueena, wspierane przez ich ojca, Chada McQueena, zagrały we własnej scenie pościgu samochodowego rozgrywającego się wokół Genewy w szwajcarskich Alpach, w hołdzie dla kultowej sceny pościgowej z filmu „Bullitt”, która wciąż podnosi puls miłośnikom filmu.

„W domu otaczają nas pamiątki i drobiazgi przypominające o roli naszego dziadka w filmie „Bullitt”, a my oglądaliśmy ten film więcej razy, niż mogę zliczyć, więc bycie częścią wprowadzenia Mustanga Bullitt trzeciej generacji w Europie było wyjątkowym przeżyciem.” – powiedział Chase McQueen.

„Nasz tata, Chad, uczył nas jeździć Fordami wzdłuż nadmorskich dróg w Kalifornii, więc tym bardziej praca z nim i nowym samochodem była niesamowitym przeżyciem. Byliśmy w siódmym niebie, gdy Fordowi i spadkobiercom Steve’a McQueena udało się niedawno przekazać na aukcję pierwszego nowego Mustanga Bullitt z numerem VIN 001, uzyskując 300.000 dolarów na cele charytatywne.” – powiedziała Madison McQueen.

Edycja specjalna – Mustang BULLITT

Nowy Ford Mustang Bullitt jest hołdem dla legendarnego Mustanga GT fastback, który znalazł się w filmie z 1968 roku.

Mustang Bullitt trzeciej generacji podąża śladami poprzednich edycji specjalnych modeli Bullitt z 2001 i 2008 roku, które oferowały także mocniejsze silniki, obręcze kół Torq Thrust, unikalne akcenty stylistyczne i ograniczony wybór kolorów nadwozia, ale zawsze z kolorem Dark Highland Green w ofercie.

Nowy Mustang Bullitt będzie wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów wzbogaconą o nowe rozwiązanie, polegające na dostosowaniu obrotów silnika, które realizowane jest z pomocą elektronicznego układu sterowania silnika i polega na błyskawicznej zmianie położenia przepustnicy przy redukcji biegu, by dopasować obroty silnika do prędkości samochodu i biegu który jest wybierany. Zapewnia to płynne, wolne od szarpnięć zmiany biegów.

Moc nagłośnienia 1000 watów rozprowadzaną na 12 głośników o wysokich parametrach, zapewnia system audio premium B&O PLAY odpowiedzialny za bogate wrażenia dźwiękowe bez względu na miejsce zajmowane w samochodzie. System audio wyposażono w subwoofer z podwójną cewką, co gwarantuje głębię i ostrość niskich tonów, a także w wysokiej klasy trójdrożne głośniki przednie zapewniające równomierny rozkładu dźwięku we wnętrzu.

Standardowe wyposażenie wnętrza obejmuje 12-calowy, w pełni cyfrowy zestaw wskaźników LCD, z unikalnym ekranem powitalnym Bullitta, który rozświetla się w kolorze zielonym z obrazem samochodu, zamiast tradycyjnego logo modelu Mustang. Ukłonem w stronę oryginalnego wnętrza samochodu jest gałka dźwigni zmiany biegów w kolorze białym.

Oprócz standardowych foteli z zielonymi przeszyciami i pamięcią ustawień fotela kierowcy, nabywcy Mustang Bullitt mogą zdecydować się na sportowe fotele Recaro® wykończone czarną skórą.

Inne wyróżniki, które składają się na hołd dla samochodu McQueena, to subtelne chromowane akcenty wokół przedniego wlotu powietrza i ramek szyb w drzwiach oraz unikalna czarna kratka przedniego wlotu powietrza. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu użyto minimum oznaczeń modelu, ograniczając się do imitacji korka wlewu paliwa z oznaczeniem „Bullitt” na pasie tylnym – jest to jedyne oznaczenie widoczne na zewnątrz.

„Ten nowy Bullitt to mój ulubiony Mustang – bez pasków, spojlerów i oznaczeń.” – powiedział Darrell Behmer, główny projektant Mustanga. Ten samochód nie musi krzyczeć, żeby przyciągać spojrzenia – jest po prostu wspaniały.

Oferowany jest również nowoczesny system zawieszenia MagneRide, dający możliwość regulacji tłumienia. Ponadto system wykorzystujący elektroniczną regulację przepływu płynu hydraulicznego w amortyzatorach, potrafi reagować w czasie rzeczywistym na zmieniające się warunki drogowe, optymalizując prowadzenie się samochodu, bez pogorszenia komfortu jazdy. Wchodzący w skład wyposażenia standardowego aktywny zawór spalin w układzie wydechowym dba o nadanie silnikowi V8 brzmienia, jakiego od takich siników oczekują klienci.

Dostawy nowej edycji specjalnej Forda Mustanga dla europejskich klientów rozpoczną się jeszcze w tym roku.