• Ford GT, wyścigowy Mustang GT4 i nowa Fiesta na Festiwalu Prędkości w Goodwood.
  • Ford GT debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Na legendarnym odcinku Hillclimb poprowadzą go kierowcy wyścigowi Andy Priaulx i Harry Tincknell z zespołu Ford Chip Ganassi Racing.
  • Wyścigową wersję Forda Mustanga GT4 poprowadzi Billy Johnson, a Vaughn Gittin weźmie udział w pokazach driftu za kierownicą Mustanga RTR.
  • W Goodwood swoją brytyjską premierę będzie miał nowy Ford Fiesta oraz Ford S-MAX
    w sportowej stylizacji ST-Line.

WARSZAWA, 27 czerwca 2017 roku – Drogowa wersja Forda GT z końcem tego miesiąca zadebiutuje podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood. Na legendarnej trasie Hillclimb samochód poprowadzą kierowcy wyścigowi Andy Priaulx i Harry Tincknell z zespołu Ford Chip Ganassi Racing.

Do Priaulx i Tincknell dołączy kolejny zawodnik Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC – Billy Johnson. Amerykanin zasiądzie kierownicą prawdziwego potwora – Forda Mustanga GT4, którym będzie próbował uzyskać rekord prędkości na liczącym 1,9 kilometra odcinku Hillclimb.

Na słynnym torze nie zabraknie innych atrakcji. Gwiazda driftu Vaughn Gittin Jr wystartuje Fordem Mustangiem RTR w zawodach driftingowych.

Publiczność odwiedzająca tegoroczny Festiwal w Goodwood weźmie udział w premierowym pokazie nowego Forda Fiesty. Na stoisku Forda pojawią się także modele ST-Line: po raz pierwszy zostaną zaprezentowane Fiesta ST-Line, Focus ST-Line, Kuga ST-Line, Mondeo ST-Line i nowa wersja S-MAX ST-Line.

Impreza w Googwood rozpocznie się w czwartek 29 czerwca na terenach Moving Motor Show, a Festiwal Prędkości w Hillclimb potrwa od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca.