Nowy Ford Fiesta to najlepszy samochód budżetowy 2017 roku według  „Women’s Car of the Year”

Nowy Ford Fiesta otrzymał tytuł „Najlepszy Kobiecy Samochód Roku 2017

Całkowicie nowy Ford Fiesta oferuje więcej nowoczesnej technologii, wyrafinowania i stylu niż kiedykolwiek wcześniej; dodatkowo oferuje także dodatkową wartość, w postaci nagrody „Samochód Roku 2017” przyznanej przez jury „Women’s World Car of the Year”.

Fiesta zwyciężyła w kategorii samochód budżetowy w plebiscycie na „Światowy Kobiecy Samochód 2017 roku” – jedynym na świecie konkursie, w którym swoje typy prezentują tylko kobiety.

Kapitułę konkursu stanowiło 25 dziennikarek motoryzacyjnych z 20 krajów świata. Jurorki jednoznacznie wybrały Forda Fiestę jako zwycięzcę spośród 10 finalistów w tej kategorii, do której początkowo zgłoszono 420 samochodów.

„Gratulujemy Fordowi Fieście zdecydowanej wygranej – to zwycięstwo nigdy podlegało wątpliwościom” – mówi Sandy Myhre z zespołu „Women’s Car of the Year”. „Fiesta była tak konsekwentne nominowana przez naszych sędziów, że osiągnęła wysoką ocenę również w kategorii samochód luksusowy, zdobywając więcej głosów niż modele z wyższej półki, w tym Aston Martin DB11 i Range Rover Velar.”

Laureaci „Women’s World Car of the Year” są wybierani na podstawie kryteriów, takich jak bezpieczeństwo, styl, stosunek ceny do jakości, łatwość prowadzenia i przewozu dzieci, łatwość parkowania, wpływ na środowisko i seksapil.

Nowy Ford Fiesta jest dostępny w sprzedaży w całej Europie w różnych wersjach m.in.  w stylowej Fiesta Titanium,  inspirowanej Fordem Performance sportowej ST-Line i ekskluzywnej Vignale.

Wyrafinowane technologie i funkcje wspomagające kierowcę Fiesty obejmują m.in. głosowy system komunikacji SYNC 3; udoskonalony system wykrywania pieszych na drodze, który pomaga zapobiegać kolizjom w nocy oraz nowatorski system Ford Active Park Assist, (aktywny asystent parkowania), który podczas parkowania bez użycia rąk na kierownicy, może uruchomić hamulce, aby zapobiec ewentualnym uderzeniom przy niskiej prędkości.

Najnowocześniejsze jednostki napędowe Forda Fiesty to wielokrotnie nagradzany, 1.0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost, o mocy 140 KM oraz 1,5-litrowy diesel TDCi o mocy 120 KM.