Autoryzowane serwisy Forda są gotowe na obsługę samochodów marek innych producentów. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu przez koncern nowej marki Omnicraft, dostarczającej części zamienne.

Ponad 2000 najczęściej używanych części, w tym filtrów oleju i klocków hamulcowych, jest już dostępnych w sieci, kolejne będą systematycznie przybywać.

Omnicraft – pierwsza od ponad 40 lat, nowa marka jaka pojawiła się w strukturze Ford Customer Service Division – oferuje wysokiej jakości części zamienne oraz usługi wyszkolonej kadry serwisowej, przy konkurencyjnych cenach.

WARSZAWA, 24 maja 2017 roku – Dilerzy Forda w Europie są obecnie w stanie dostarczyć części zamienne i serwisować pojazdy wszystkich marek spoza koncernu Ford. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu nowej marki pod nazwą Omnicraft, wchodzącej w skład Ford Customer Service Division (FCSD). Oferując konkurencyjne ceny, wysokiej jakości komponenty i serwisowanie przez wykwalifikowanych techników Forda, nowa marka Omnicraft zapewnia wygodę dla właścicieli samochodów i lepszą obsługę klientów.

Omnicraft uzupełnia paletę usług Forda, wykorzystując siłę sieci koncernu, a także umożliwiając dilerom w Europie bycie wygodnym dostawcą części i usług. Teraz mogą oni zapewnić lepszą obsługę samochodów używanych w porównaniu z punktami sprzedaży pojazdów rynku wtórnego, a także być wygodnym punktem zaopatrzenia dla zarządzających flotą i niezależnych warsztatów.

” Omnicraft jest pierwszą nową marką oferowaną przez FCSD od ponad 40 lat i stanowi ważną szansę dla dilerów, ponieważ będą mogli sprzedawać części i oferować usługi dla wszystkich pojazdów” – powiedział John Cooper, wiceprezes FCSD, Ford of Europe. „Omnicraft to znacząca korzyść dla naszych dilerów, ponieważ konkurują oni w najszybciej rozwijającym się segmencie rynku – pojazdów używanych”.

Na starcie Ford skoncentrował się na skompletowaniu katalogu najczęściej zamawianych części, w tym filtrów oleju, klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych, rozruszników i alternatorów. W najbliższych miesiącach firma będzie będzie wprowadzać filtry powietrza i kabinowe, podzespoły układu hamulcowego, elementy piast kół itp.

Części Omnicraft będą dostępne w sieci ponad 4.000 FordStores i dilerstw Forda na 11 rynkach w Europie.

Ford oferuje również „Ford Motorcraft” kompletną linię części zamiennych dla starszych pojazdów tego producenta.